تبلیغات
آی تیِِِِـــ نویســـ گنـــــــــاوه - مطالب هفته سوم آبان 1390

تصاویر قدیمی از قول های اینترنت

نویسنده : حسن احمدی چهارشنبه 18 آبان 1390 12:34 ب.ظ  •   

وب سایت هایی که امروزه به قول های دنیای وب تبدیل شدند در گذشته با ظاهری ساده تر فعالیت میکردند. در ادامه تصاویر تعدادی از انها خواهید دید .

تصاویر قدیمی از سایت های بزرگ اینترنت

بی بی سی - سال 1997


ادامه مطلب
آخرین ویرایش: - -

اینترانت برای همه، اینترنت برای بعضی‌ها

نویسنده : حسن احمدی چهارشنبه 18 آبان 1390 12:32 ب.ظ  •   

مرکز پژوهش‌های مجلس معتقد است که شبکه ملی اطلاعات را نمی‌توان از اینترنت جدا کرد و از نظر اقتصادی هم به صرفه نیست.

اینترنت

اینترانت کشوری که در سال‌های اخیر با نام‌های اینترنت ملی، اینترنت حلال و اینترنت پاک نیز خوانده شده تا پیش از پایان برنامه پنجم توسعه راه‌اندازی خواهد شد و به صورت تفکیک شده از اینترنت به کاربران واگذار می‌شود.

به گزارش ایتنا از عصر ارتباط، گرچه مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی معتقد است که شبکه ملی اطلاعات را نمی‌توان از اینترنت جدا کرد و از نظر اقتصادی هم این کار به صرفه نیست اما وزارت ارتباطات مدعی است که مکلف به راه‌اندازی آن شده است.


ادامه مطلب
آخرین ویرایش: - -

مسدود شدن بیش از یک میلیون سایت چینی

نویسنده : حسن احمدی چهارشنبه 18 آبان 1390 12:30 ب.ظ  •   

با توجه به بروز انقلاب‌های کشورهای عربی، دولت چین از بیم مواجه شدن با اعتراضاتی مشابه، کنترل اینترنت را شدت بخشیده است.

مسدود شدن بیش از یک میلیون سایت چینی

با توجه به آمار منتشر شده از سوی آکادمی علوم اجتماعی چین، دولت این کشور در دو سال گذشته یک میلیون و سیصد هزار وب‌سایت چینی را مسدود کرده که این رقم بیش از ۴۰ درصد تمام سایت های چینی را شامل می‌شود.
به گزارش ایتنا به نقل از پایگاه خبری ماشابل، با این حال آکادمی علوم اجتماعی چین که از حمایت‌های دولت این کشور برخوردار است، بر بالا بودن سطح آزادی بیان در فضای اینترنت در چین تاکید دارد!
لیو راشنگ (Liu Ruisheng) یک پژوهشگر چینی در گفتگو با خبرگزاری بی‌بی‌سی گفت: این امر به معنای محتوای قوی‌تر است، از آن طرف نظارت ما هم سخت‌تر و قانونمندتر می‌شود.
به گزارش ایتنا علیرغم این ادعا، چین یکی از کشورهای دشمن اینترنت به شمار می‌رود و اینترنت در این کشور با سانسورهای مختلفی همراه است.
هم‌اكنون دولت كمونیست چین از روش‌ها و ابزارهای پیشرفته‌ای برای نظارت بر اینترنت و اعمال سانسور در فضای مجازی استفاده می‌کند.
با توجه به بروز انقلاب‌های کشورهای عربی، دولت چین از بیم مواجه شدن با اعتراضاتی مشابه، کنترل اینترنت را شدت بخشیده است.

از سوی دیگر کشور چین نزدیک به نیم میلیارد کاربر اینترنتی دارد که از این تعداد بیش از ۳۰۰ میلیون نفر آنها وبلاگ‌نویس‌اند.
همین رقم بالا برای نگران شدن مقامات پکن کافی است.
گفته می‌شود سایت‌های یوتیوب، فیس‌بوک و توییتر در چین مسدود است.آخرین ویرایش: - -

گوگل کتاب‌خوان ارائه می‌دهد

نویسنده : حسن احمدی چهارشنبه 18 آبان 1390 12:28 ب.ظ  •   

اولین کتاب‌خوان الکترونیکی گوگل هفته آینده عرضه می‌شود،

گوگل کتاب‌خوان ارائه می‌دهد

گوگل به صورت رسمی ورود خود به بازار کتاب خوان‌های الکترونیکی را هفته آینده با عرضه مدل iriver Story HD اعلام می‌کند.
iriver Story HD به صورت رسمی اولین کتاب خوانی خواهد بود که به پلتفرم مخصوص گوگل مجهز شده است.
این کتاب خوان با قیمت ۱۳۹٫ ۹۹ سنت که تقریباً هم قیمت کیندل آمازون و نوک است در ۱۷ ژولای عرضه خواهد شد و دارای کیبورد Qwerty کامل و در دو رنگ مشکی و خاکستری همانند کیندل آمازون خواهد بود.
شما با این گجت می‌توانید به گنجینه ۳ میلیون کتاب رایگان و هزاران کتاب الکترونیکی پولی گوگل دسترسی داشته باشید.
iriver Story HD اولین دستگاهی خواهد بود که شما می‌توانید به صورت مستقیم و از طریق اتصال Wi-Fi به دانلود کتب بپردازید که بدین ترتیب دیگر نیازی به رایانه برای دانلود نخواهید داشت.
البته گوگل علاقةمندی خود را به بازار کتاب‌های الکترونیکی با تاسیس eBookstore در ماه سپتامبر گذشته اثبات کرده بود و حتی این شرکت برای گسترش کار خود با بیش از ۲۵۰ کتاب فروشی مستقل نیز قرار داد امضاء کرده است.آخرین ویرایش: - -

گوگل دانشگاه راه اندازی می کند!

نویسنده : حسن احمدی چهارشنبه 18 آبان 1390 12:26 ب.ظ  •   

شرکت گوگل قصد دارد در قدیمی ترین دانشگاه کشور آلمان، دانشگاه "هامبولت"، موسسه علمی و مرکز تحقیقاتی "جستجوی اینترنت" را راه اندازی کند.

این مرکز علمی تحقیقاتی از ماه اکتبر 2011 و با همکاری سه دانشگاه دیگر آلمانی راه اندازی خواهد شد. به گفته اریک اشمیت مدیر اجرایی گوگل در این انجمن علمی سیر تکامل اینترنت و تاثیر آن بر روی جوامع، علوم، سیاست و اقتصاد مورد مطالعه و تحقیق قرار خواهد گرفت.

اشمیت می گوید: حضور گوگل در چنین نهاد علمی پر اهمیتی بسیار عالی است، ما شاهد ظهور دورانی جدید هستیم، دوران اینترنت و این انجمن علمی می تواند در توضیح تغییراتی که با توسعه این فناوری قابل توجه در ارتباط است بسیار تاثیر گذار باشد.

گوگل طی سه سال اول سالانه 6.41 میلیون دلار سرمایه را صرف پیشرفت مطالعات این مرکز خواهد کرد و پس از آن به دنبال پشتیبانان مالی دیگر خواهد بود. به گفته اشمیت این مرکز قرار است به صورت کامل مستقل از گوگل باشد و این از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

بر اساس گزارش فاکس نیوز، دانشگاه هنر برلین، مرکز مطالعات علوم اجتماعی برلین و موسسه هانس برودو هامبورگ نیز در این پروژه مشارکت دارند. به گفته "یان هندریک" رئیس دانشگاه هامبولد، اینترنت دستاوردی بزرگ است که تاثیرات غیر قابل تصوری را بر روی جهان داشته است، برپا کردن مرکز مطالعاتی برای اینترنت و اشتراک آن با جامعه می تواند زمینه ساز مطالعات قانونی، سیاسی، جامعه شناسی، فرهنگی و روانشناسانه با دورنمایی از تاثیر مستقلانه اینترنت شود.آخرین ویرایش: - -

اینترنت باز ها حتما بخوانند .

نویسنده : حسن احمدی چهارشنبه 18 آبان 1390 12:24 ب.ظ  •   

مطالعات جدید درباره استفاده زیاد از اینترنت و ابزارها و برنامه های اینترنتی چهره ای جدید و نه چندان خوشایند را از این ابزار دوست داشتنی و اعتیاد آور به نمایش گذاشته است.

اینترنت

دانشمندان با مطالعه بر روی تاثیرات استفاده بیش از اندازه از اینترنت و موتورهای جستجو در زندگی روزانه افراد دریافته اند این ابزارهای ارتباطاتی در کنار کاربردهای حیاتی و تاثیرگذاری که برای دسترسی به اطلاعات و سرعت بخشیدن به کارها و فرایندهای مختلف دارند، بر روی حافظه و مغز انسان تاثیرات نامطلوبی به جا می گذارند.


ادامه مطلب
آخرین ویرایش: - -

جلوگیری از ثبت پسورد احمقانه در هات میل

نویسنده : حسن احمدی چهارشنبه 18 آبان 1390 12:22 ب.ظ  •   

- هات میل دیگر اجازه ثبت پسوردهای روزمره و ساده را به کاربران نمی‌دهد.

جلوگیری از ثبت پسورد احمقانه در هات میل

 به گزارش ایتنا به نقل از فارنت، شرکت مایکروسافت با توجه به سادگی برخی رمزهای عبور انتخاب شده از سوی کاربران سرویس پست الکترونیکی هات‌میل مانع از انتخاب این رمزهای عبور شده و صاحبان این قبیل آدرس‌ها را مجبور به تغییر رمز عبور خود خواهد کرد.

بنا بر این گزارش برخی کاربران این سرویس پست الکترونیکی با انتخاب برخی رمزهای عبور ساده مانند ۱۲۳۴۵ و یا خود عبارت Password راه را برای هکرها باز گذاشته و آنها تنها با حدس زدن این رمزهای عبور به سادگی به ایمیل این افراد نفوذ می‌کنند.

این روند از کاربرانی که اقدام به ثبت آدرس‌های جدید در این سرویس می‌کنند آغاز شده و به تدریج برای سایر کاربران قدیمی اجباری خواهد شد.


ادامه مطلب
آخرین ویرایش: - -

برتری‌های گوگل پلاس نسبت به فیس‌بوك

نویسنده : حسن احمدی چهارشنبه 18 آبان 1390 12:14 ب.ظ  •   

به گفته كارشناسان حوزه فناوری امكانات و سرویس‌های گوگل پلاس به كاربران، مرغوب‌تر از فیس‌بوك است و درواقع گوگل پلاس فراتر از یک شبكه اجتماعی است.

برتری‌های گوگل پلاس نسبت به فیس‌بوك

چندی است كه خبر راه‌اندازی شبكه اجتماعی گوگل به نام گوگل پلاس(+ Google) بر اندام مدیر اجرایی فیس ‌بوك لرزه انداخته است چرا كه گوگل با تمامی توان و ظرفیت‌هایش عزم خود را جزم كرده تا فیس‌بوك را از پا در آورد.

به گزارش ایتنا از خبرگزاری دانشجویان ایران، به گفته كارشناسان حوزه فناوری امكانات و سرویس‌های گوگل پلاس به كاربران، مرغوب‌تر از فیس‌بوك است و درواقع گوگل پلاس فراتر از یک شبكه اجتماعی است.

گوگل با توجه به انتقادات موجود به فیس‌بوك، شبكه اجتماعی خود را طراحی و تلاش كرده گوگل پلاس عاری از این انتقادات باشد.
به نوعی می‌توان گفت، گوگل برروی این انتقادات موج‌سواری كرده و توانسته است از موجودیت آنها به نفع شبكه اجتماعی خود استفاده كند.
البته فیس‌بوك هم بی‌كار ننشسته و در تكاپوست تا با ارائه سرویس‌های بیشتر و مشابه با گوگل پلاس مانع ریزش كاربران خود و مهاجرت آنها به این شبكه اجتماعی شود.


ادامه مطلب
آخرین ویرایش: - -

دلایل گرانی اینترنت در ایران

نویسنده : حسن احمدی چهارشنبه 18 آبان 1390 12:10 ب.ظ  •   

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت ایجاد محتوا روی شبکه اینترانت را راهکاری برای کاهش هزینه‌های دسترسی کاربران به اطلاعات عنوان کرد

دلایل گرانی اینترنت در ایران

به گزارش مهر، محمود خسروی درباره نرخ پهنای باند اینترنت و دلایل عدم توانایی مالی خانوار ایرانی در استفاده از اینترنت در شرایط موجود اظهار داشت: زمانی پهنای باند اینترنت ارزان خواهد شد که تمامی میزبانی‌ها و محتواهای این شبکه را در داخل کشور تولید کنیم و در داخل کشور هم این اطلاعات رد و بدل شود.

وی با تاکید بر اینکه اغلب کشورها ۹۰ درصد اطلاعاتشان را در داخل کشورشان تولید و رد و بدل می‌کنند ادامه داد: اکثر کشورها تنها ۱۰ تا ۲۰ درصد از محتوای شبکه اینترنت خارجی استفاده می‌کنند و به همین دلیل نرخ استفاده از پهنای باند در این کشورها پایین‌تر از ایران است.

خسروی با بیان اینکه ما اینترانت را به یک دهم قیمت اینترنت ارائه می‌دهیم گفت: اما روی اینترانت هیچ محتوایی وجود ندارد و به همین دلیل کاربران مجبور به استفاده از اینترنت برای دریافت خدمات هستند.


ادامه مطلب
آخرین ویرایش: - -

20 میلیون بازدیدکننده رکورد گوگل پلاس

نویسنده : حسن احمدی چهارشنبه 18 آبان 1390 12:07 ب.ظ  •   

شبکه اجتماعی گوگل پلاس که نزدیک به سه هفته از آغاز فعالیتش می‌گذرد، به رکورد ۲۰ میلیون بازدیدکننده در روز رسید.

20 میلیون بازدیدکننده رکورد گوگل پلاس

به گزارش ایتنا به نقل از خبرگزاری دانشجویان، این رکورد در حالی است که این شبکه اجتماعی هنوز در مرحله آزمایشی خود است و برای عضویت در آن باید دعوت نامه دریافت کرد.

شرکت کام‌اسکور که ناظر بر ترافیک اینترنتی است، در گزارش جدید خود اعلام کرد گوگل پلاس دارای ۲۰ میلیون بازدید روزانه است که از این تعداد ۵ میلیون بازدید در آمریکا انجام می‌شود.

گوگل پلاس یک شبکه اجتماعی جدید است که دارای امکانات بیش‌تری نسبت به سایر شبکه‌های اجتماعی مانند فیس بوک و توییتر است. در حال حاضر گوگل پلاس تهدیدی جدی برای فیس‌بوک محسوب می‌شود که دارای بیش از ۷۰۰ میلیون کاربر در سراسر جهان است.آخرین ویرایش: - -


تعداد کل صفحات ( 9 ) 1 2 3 4 5 6 7 ...