تبلیغات
آی تیِِِِـــ نویســـ گنـــــــــاوه - مطالب هفته اول آبان 1390

مچ بندی که چشم بینای نابینایان است

نویسنده : حسن احمدی شنبه 7 آبان 1390 12:52 ق.ظ  •    ارسال شده در:

کمابیش نام خفاش را زیاد شنیده اید پرنده ای نابینا ( البته بهتر است بگوییم کم بینا ) که با ارسال صدا و برگشت آن مسیر یابی کرده و به خوبی مسیر خود را مشخص می نماید . بسیاری در زمینه کمک به افراد نابینا  در تلاش اند تا بتوانند به گونه ای مشکلات این افراد را که از نعمت دیدن محروم اند حل نمایند و در صدد رفع مشکلات و موانع آنان هستند .

شاید بتوان گفت مچ بندی که تصاویری از آن را در زیر مشاهده می کنید بتواند روزی جای چشم را برای نابینایان بگیرد . این مچ بند با ارسال سیگنال به اطراف و دریافت آنها و تجزیه و تحلیل  آلارم و هشدارهایی به فرد نابینا میدهد که این هشدارها از نوع لرزشی یا صوتی است .

یکی از مشخصه های این دستگاه که هنوز در مرحله ابتدایی آن است و جای کار دارد تا بتواند تمامی مشکلات افراد نابینا را حل کند سبکی ، زیبایی در طراحی و استفاده آسان از آن است .


ادامه مطلب
برچسب ها: مچ بندی که چشم بینای نابینایان است ، مچ بند ، چشم بینای نابینایان ، کم بینا ،
آخرین ویرایش: یکشنبه 8 آبان 1390 03:33 ق.ظ

زیر دریایی پدالی ، طرحی برای تحقق داشتن یک زیر دریایی خصوصی

نویسنده : حسن احمدی شنبه 7 آبان 1390 12:49 ق.ظ  •    ارسال شده در:

دنیای زیر دریا ها هم مانند دنیای روی زمین و آسمان ها زیبا و دوست داشتنی است و این جاذبه غواصان و دوستداران دنیای زیر آب را به خود جذب کرده است علاوه بر غواصی ، زیر دریایی ها بهترین وسیله برای دست یابی و گشت و سیر در زیر آب است اما هزینه ساخت و تکنولوژی آن به حدی بالاست که محدود به نیروهای نظامی ارتش یک کشور می شود .

اما Stephane Rousson با طرح ابداعی خود انسان را به داشتن یک زیر دریایی خصوصی مانند اتومبیل نزدیک تر کرد . این زیر دریایی که در واقع کابینی ضد آب است که مانند قایق های پدالی قدرت خود را از رکاب زدن سرنشین می گیرد تا به حال تست های مختلفی را با موفقیت سپری کرده است. با این زیر دریایی پدالی می توان با سرعت ۱۰ کیلومتر بر ساعت و تا عمق ۶ متری آب به سیر و سیاحت در زیر دریا ها پرداخت.


ادامه مطلب
برچسب ها: زیر دریایی پدالی ، زیر دریایی ، زیر دریایی خصوصی ، Stephane Rousson ،
آخرین ویرایش: یکشنبه 8 آبان 1390 03:33 ق.ظ

مرد مگنتی محافظ کلید های شما !

نویسنده : حسن احمدی شنبه 7 آبان 1390 12:22 ق.ظ  •    ارسال شده در:مرد آهن ربایی یک مگنت جالب و خوش طرح است که به شما کمک خواهد کرد ابزار و لوازم آهنی خود را به آن چسبانده و گم نکنید . دسته کلید های خود را به مرد مگنتی بسپارید تا دیگر هیچ وقت دنبال آن نگردید ! البته به شرطی که فراموش نکنید مرد آهنربایی را کجا چسبانیده اید.

ادامه مطلب
برچسب ها: مرد مگنتی محافظ کلید های شما ، محافظ کلید ، مرد آهن ربایی ، مگنت ،
آخرین ویرایش: یکشنبه 8 آبان 1390 03:34 ق.ظ

یک راه حل ساده برای کشیدن خطوط مستقیم بدون خط کش

نویسنده : حسن احمدی شنبه 7 آبان 1390 12:18 ق.ظ  •    ارسال شده در:

برای کشیدن خطوط صاف و مستقیم اولین ابزاری که به شما پیشنهاد می شود و یا به ذهنتان متبادر می شود خط کش است اما Constrained Ball مفهومی تازه از خط کش و کشیدن خطوط مستقیم بیان می دارد .

Constrained Ball در واقع یک ایده خوب و در عین حال ساده برای کشیدن خطوط است که کافیست مداد یا خود کار خود را در شکافی که تعبیه شده قرار داده و به کمک چرخ کوچکی که زیر آن قرار دارد در یک خط سیر مستقیم خط خود را رسم نمایید . نمونه دیگری از آن هم وجود دارد که دارای یک صفحه نمایش کوچک است که میزان خط کشیده شده را هم به نمایش می گذارد . شاید بتوان گفت با تولید و عرصه این محصول دیگر خط کش اولین وسیله نباشد که به ذهن شما خطور کند.

عکس های زیر نمونه اولیه این محصول ساده و در عین حال کار بردی را نشان می دهد.


ادامه مطلب
برچسب ها: یک راه حل ساده برای کشیدن خطوط مستقیم بدون خط کش ، کشیدن خطوط مستقیم بدون خط کش ، Constrained Ball ،
آخرین ویرایش: - -

با فیلتر های جدید تصفیه آب ، آب آشامیدنی خالص و سالم در هر زمان و مکان همراه شماست

نویسنده : حسن احمدی شنبه 7 آبان 1390 12:12 ق.ظ  •    ارسال شده در:

اگر اهل سفر و کوهنوردی باشید احتمالا تابحال برایتان پیش آمده با کمبود آب مواجه شده باشید و تنها آب در دسترس آب برکه ها یا رودخانه باشد که به سلامت آن اطمینانی ندارید ، اما شاید با داشتن تصفیه آب جدید همراه دیگر مشکل کمبود آب تصفیه شده وسالم برای همیشه برای شما حل شود.

دانشجویان انگلیسی با کار بر روی پروژه ای در مورد تصفیه آب فیلترهایی ساختند که به راحتی تمامی املاح و باکتری های آب را می گیرد و آبی خالص و عاری از هر نوع الودگی برای شما به ارمغان می اورد . این تصفیه کننده آب که به شکل یک استوانه کوچک است با استفاده از تکنولوژی خاصی و عبور از فیلتر های خاص بیش از ۹۹٫۹۹ در صد آلودگی آب را می گیرد . شاید این نویدی باشد برای کسانی که به آب سالم دسترسی ندارند و انقلابی در صنعت آب بوجود آورد .


ادامه مطلب
برچسب ها: فیلتر های جدید تصفیه آب ، فیلتر ، تصفیه آب ، آب آشامیدنی ، کوهنوردی ،
آخرین ویرایش: - -

فلش درایوی با نماد USB

نویسنده : حسن احمدی شنبه 7 آبان 1390 12:08 ق.ظ  •    ارسال شده در:


انواع و اقسام فلش درایو یا کول دیسک ها را در سایز و شمایل و نمادهای مختلف دیده اید اما آیا Usb drive با نماد خود USB دیده اید یا دوست دارید که داشته باشید ؟

یک شرکت ژاپنی در طرحی جالب در ساخت فلش درایو از نماد خود USB استفاده نموده و در رنگ نارنجی و پک زیبایی عرضه کرده است.ادامه مطلب
برچسب ها: فلش درایوی با نماد USB ، USB ، فلش درایو ،
آخرین ویرایش: - -

Gboard کیبردی برای کاربران جی میل

نویسنده : حسن احمدی شنبه 7 آبان 1390 12:02 ق.ظ  •    ارسال شده در:

اگر از کاربران همیشگی گوگل هستید و جهت ایمیل از سرویس  محبوب گوگل یعنی   gmail  استفاده می کنید بهتر از من می دانید برای سهولت در کار و مدیریت جی میل shortcut هایی هستند که با زدن کلیدهای ترکیبی می توانید  کارهایی را انجام دهید . چنانچه به خاطر سپردن این Shortcut  ها برایتان کمی مشکل است Gboard  را به شما پیشنهاد می کنم . جی برد در واقع کیبرد طراحی شده بر مبنای shortcut  های جیمیل است که مدیریت  و ارسال ایمیل را در جیمیل برای کاربران آسان می کند . این صفحه کلید متشکل از ۱۹ کلید است که هر کلید  کار یک shortcut  را انجام میدهد . قیمت این کیبرد  ۲۰ دلار می باشد.


ادامه مطلب
برچسب ها: Gboard کیبردی برای کاربران جی میل ، Gboard ، جی میل ، کاربران همیشگی گوگل ، gmail ،
آخرین ویرایش: - -

دستگاهی برای تبدیل کاغذ باطله به مداد، طرحی برای حفاظت از جنگل

نویسنده : حسن احمدی جمعه 6 آبان 1390 11:51 ب.ظ  •    ارسال شده در:بسیاری بر این عقیده اند که از زمانی که خط اختراع شد و انسان توانست آثار خود را مکتوب کند توانست فرهنگ خود را جاودانه کند و آن را اشاعه دهد . کاغذ و اختراع آن تاثیر شگرفی در انتقال فرهنگ و تمدن انسان ها داشت و امروزه هم با وجود وسایل نوظهور مانند محتوای دیجیتالی و Paperless  کماکان کاغذ جایگاه خود را حفظ کرده و این شاید معضلی باشد بای محیط زیست انسان . چون برای تولید کاغذ و مداد درختان زیادی باید بریده شوند و این تهدیدی است برای جنگل ها و مایه نگرانی دوستداران محیط زیست . و امروزه راه کارهای زیادی برای استفاده مجدد از منابع موجود ارایه می شود تا شاید بتوان به کمک این راه کارها تا حدودی از مصرف بی رویه منابع محدود کنونی جلوگیری شود.
ادامه مطلب
برچسب ها: تبدیل کاغذ باطله به مداد ، حفاظت از جنگل ، مداد ، Paperles ،
آخرین ویرایش: - -

دوربین فیلمبرداری کداک به اندازه یک کارت اعتباری

نویسنده : حسن احمدی جمعه 6 آبان 1390 11:41 ب.ظ  •    ارسال شده در:

یکی از فاکتورهای مهم برای خریداران کالاهای دیجیتال مانند دوربین سایز انها ست زیرا حمل ان آسان بوده و به راحتی و در همه جا قابل حمل می باشد . کداک این خواسته  مصرف کنندگان را ارج نهاده و دوربین فیلمبرداری کوچکی را معرفی نموده که از نظر سایز در حد و اندازه یک کارت اعتباری می باشد . سایز این Mini Video عبارت است از ۸۹×۶۱×۱۲٫۷ . از دیگر قابلیت های این دوربین علاوه بر اندازه آن می توان به ۱۲۸ مگابایت رم داخلی و ۲ گیگابایت حافظه میکرو SD همراه دوربین است و جالب اینکه این دوربین ضد آب هم می باشد . قرار است این محصول از ۲۰ سپتامبر عرضه شود و در حال حاضر در سایت آمازون به قیمت ۱۰۰ دلار پیش فروش می شود که از نظر قیمت هم می توان گفت مزیتی برای این مدل دوربین محسوب می شود.
ادامه مطلب
برچسب ها: دوربین فیلمبرداری کداک به اندازه یک کارت اعتباری ، دوربین فیلمبرداری ، دوربین فیلمبرداری کداک ، کداک ، کارت اعتباری ، کالاهای دیجیتال ،
آخرین ویرایش: - -

لپ تاپ های کاغذی یک بار مصرف در راهند

نویسنده : حسن احمدی جمعه 6 آبان 1390 11:31 ب.ظ  •    ارسال شده در:


احتمالا تا به حال نام دوربین عکاسی یکبار مصرف و شاید هم تلفن همراه یک بار مصرف را شنیده یا از آن استفاده کرده اید اما آیا می توانید این تصور را کنید که روزی لپ تاپ های یکبار مصرف را هم در بازار ببینید؟ روزی که به یک کامپیوتر قابل حمل برای کاری نیاز مبرم دارید و به سادگی و با قیمتی پایین یکی را تهیه کنید . Je Sung Park بر اساس ایده و طرحی که ارایه داده این امر را محقق کرده و جالب است بدانید جنس بدنه این لپ تاپ از خمیر کاغذهای بازیافتی می باشد و تمام اجزاء آن قابل بازیافت می باشد که می توان بعنوان یک رایانه دوستدار طبیعت از آن یاد کرد. حال باید دید با این شتاب تکنولوژی کی شاهد تولید انبوه و به قول معروف به فعلیت درآمدن این طرح خواهیم بود

ادامه مطلب
برچسب ها: لپ تاپ های کاغذی یک بار مصرف در راهند ، لپ تاپ ، لپ تاپ کاغذی ، دوربین عکاسی یکبار مصرف ، تلفن همراه یک بار مصرف ،
آخرین ویرایش: - -


تعداد کل صفحات ( 15 ) 1 2 3 4 5 6 7 ...